Rząd wprowadza zmiany w Kodeksie Karnym

- Na Radzie Ministrów przyjęliśmy nowelizacja Kodeksu Karnego, który odpowiada tym potrzebom, za którymi zawsze PiS się opowiadało. Bo trzeba to podkreślić z całą mocą, że PiS jest tą formacją polityczną, która zawsze starała się walczyć w imieniu słabszego, tego pokrzywdzonego, w imieniu ofiary - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie.

Dodał, że „nie wolno być tolerancyjnym, pobłażliwym dla sprawców, ani oprawców”.

- Apeluję do posłów, również Koalicji Europejskiej, żeby głosować za zaostrzeniem kar związanych m.in. z pedofilią, które zostały przez nas zaproponowane - oznajmił.

Podkreślił że tylko realne zaostrzenie kar, ich adekwatność i nieuchronność mogą doprowadzić do zmniejszenia tych skrajnych patologii.

- PiS opowiada się za Polską zdecydowaną, a nie pobłażliwą i tolerancyjną dla tak haniebnych występków, jakimi są występki pedofilskie - stwierdził.

Jak przekonywał, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zrobił więcej dla walki z pedofilią niż jego poprzednicy.

- Walka z przestępczością jest jednym z podstawowych obowiązków państwa. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom, zwłaszcza tym, którzy są najbardziej bezbronni - powiedział Minister Zbigniew Ziobro.

Lista aktualności