Rząd PiS współpracuje i wspiera przedsiębiorców

- Wraz z rozwojem Polski rośnie w siłę Europejski Kongres Gospodarczy, rośnie polska przedsiębiorczość. Ważne, że potrafimy we właściwy sposób odpowiadać na wyzwania nowych czasów - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Dodał, że coraz więcej państw rozumie, że wsparcie dla lokalnego kapitału, dla małych firm, powinno odbywać się poprzez różne mechanizmy.

- Przebudowaliśmy polską politykę gospodarczą, finansową oraz model gospodarczy, aby z firm mikro wyrastały małe, z małych - średnie, ze średnich bardzo duże firmy, a może nawet championi międzynarodowi - oznajmił.

Podkreślił, że w ciągu dwóch lat rządów PiS wzrósł dochód budżetu państwa z tytułu podatku CIT, ale nie kosztem małych firm.

- Tworzymy środowisko sprzyjające małym i średnim firmom; domagamy się równego płacenia podatku przez wielkie przedsiębiorstwa. Wierzę, że Polska za 10 lat będzie krajem high-tech, który będzie zdumiewał inne państwa i firmy na świecie swoją nowoczesnością i innowacyjnością - powiedział.

Lista aktualności