Ruszamy z odbudową polskiej gospodarki

- Chcemy osiągnąć poziom sprzed pandemii. Bardzo zależy nam na sprawnym działaniu i wsparciu firm z Tarczy Branżowej. Chcemy, żeby ten proces wsparł gospodarkę i społeczeństwo - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w firmie Ekspozycja Servis s.c w Złotokłosie.

Dodał, że „na kontach firm jest już ponad 700 mln zł. Ponad 1000 punktów gastronomicznych otrzymało środki”.

- Na poziomie Unii Europejskiej cały czas trwają rozmowy dotyczące programu odbudowy. Bierzemy w nich aktywny udział - podkreślił.

Wyraził nadzieję, „że najpóźniej za 3-4 miesiące będzie można wykorzystywać i odbudowywać potencjał gospodarczy. Cały czas musimy przestrzegać obostrzeń, choć są dla nas uciążliwe i tworzą trudną sytuację dla przedsiębiorców”.

Zaznaczył, że podczas  dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów podjęta była dyskusja o poszerzeniu Tarczy Branżowej o kolejne branże.

- Dzisiaj to ponad 40 branż. Proces jest sprawny. Łatwo można wypełnić wniosek i otrzymać środki - zwykle do 48h od momentu złożenia go - mówił.

- Chcemy przeznaczyć na wsparcie przedsiębiorców około 40 mld zł. Te środki mają ratować miejsca pracy i polską gospodarkę. Jestem przekonany, że dzięki pomocy z Tarcz będzie możliwa odbudowa gospodarki - oznajmił.


Lista aktualności