Ruszamy z kolejnym wsparciem dla seniorów

- W tych dniach, drodzy nasi seniorzy, ważne jest, żeby zadbać o wasze zdrowie i życie w walce z COVID-19. Zaszczepiliśmy już ponad 4 miliony osób powyżej 61 roku życia. To ponad 4 miliony osób, które mają dużo większą szansę w walce z COVID-19 - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przed siedzibą Caritas Polska.

Podkreślił, że „Solidarność jest wartością, która niesie za sobą bardzo wiele treści”. 

- Pomagając innym stajemy się jedną rodziną poprzez Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, który wdrożyliśmy kilka miesięcy temu - mówił.

Oświadczył, że w ramach Solidarnościowego Konwoju Wsparcia Seniorów, ruszy 35 tirów z 800. tonami żywności, która trafi do blisko pół miliona osób.

Zaznaczył, że „Cała polityka państwa i naszego obozu - obozu Prawa i Sprawiedliwości, jest nakierowana na pomoc tym najsłabszym” - świadczy o tym chociażby 13. emerytura, z którą ruszyliśmy, ale również najwyższa waloryzacja emerytur.

Zaapelował również do wszystkich Polaków, aby „Przestrzegać zasad, żeby święta spędzić w gronie najbliższej rodziny”. 

- To takie ważne, żeby chronić życie i chronić zdrowie naszych najbliższych - oznajmił.

Podczas konferencji podziękował wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy pomagają najsłabszym. 

- To jest miara człowieczeństwa i miara solidarności, którą się szczycimy się w naszym społeczeństwie i dzięki wam Polska staje się coraz lepsza - dodał.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg zaznaczyła, że „Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to wspólne działanie rządu, organizacji rządowych i pozarządowych, aby pomóc drugiemu człowiekowi”.

- Teraz rusza Konwój Wsparcia, dzięki któremu paczki z żywnością dotrą do tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują pomocy - podkreśliła.

Lista aktualności