Ruszamy w drogę ku normalności

- Dziś możemy w końcu zacząć myśleć o powrocie do normalności. Im więcej ludzi się zaszczepi, tym szybciej pandemia się zakończy. Zachęcamy do tego wszystkich - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM.

Wskazał, że w sobotę do Polski trafiła pierwsza partia 10 tys. dawek szczepionki, a do końca roku trafi kolejne 300 tys. dawek.

- 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia i również wtedy zamierzam się zapisać na szczepienie, zgodnie z harmonogramem, zgodnie z tym, co zostało uzgodnione w ramach Narodowej Strategii Szczepień - oznajmił.

Dodał, że ta strategia jest największą operacją logistyczną od dziesięcioleci.

- Jesteśmy na nią bardzo dobrze przygotowani, dlatego zachęcamy wszystkich w poszczególnych grupach, według strategii, do przystępowania do szczepienia. Najpierw oczywiście medycy, ale także służby mundurowe, nauczyciele. W dalszej kolejności, ale jak najszybciej nasi seniorzy, którzy najwięcej cierpią przez COVID-19 - mówił.

Zapewniał, że „szczepionek na pewno wystarczy dla wszystkich”.

- Nie trzeba też przekonywać, że szczepionka to nasza ogromna szansa, która pozwoli wyzwolić się z epidemii. Całe zespoły najlepszych naukowców pracowały nad tą szczepionką. Wierzę w naukę, wierzę w medycynę, która dała nam te szczepionki - podkreślił.

 Minister Michał Dworczyk zaznaczył, że zostanie uruchomiony kolejny etap akcji informacyjnej i profrekwencyjnej.

- Głównym zadaniem jest dotarcie do każdego Polaka z rzetelną informacją - powiedział.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że „przez ostatnie miesiące koronawirus wyznaczał tempo naszego życia”.

- Dostawa szczepionek daje nam wszystkim możliwość odwrócenia tego i nadania tempa z jakim będziemy się z nim żegnali - powiedział.

Lista aktualności