Rozpoczynamy rejestrację kolejnej grupy seniorów

- Dzisiaj mamy ważny dzień, bo rozpoczynamy rejestrację kolejnej grupy seniorów 70+. Wykonanych zostało ponad 603 tys. szczepień - powiedział Minister Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej w KPRM.

Jak dodał, dzisiaj zapisało się na szczepienia ponad 150 tys. osób.

- Infolinia notowała ponad 300 tys. prób połączeń na minutę, stąd też wystąpiły i występują problemy z połączeniem. Prosimy wszystkich o cierpliwość - mówił.

Zaznaczył, że do końca pierwszego kwartału zaszczepić będzie się mogło ponad 3 mln Polaków.

Zaapelował do seniorów, by nie szli do POZ-ów i przychodni, z których zwykle korzystają, w celu rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19.

- Bezpieczniej jest zadzwonić na infolinię lub do przychodni. Żeby ograniczyć problemy w zarejestrowaniu udostępniliśmy udogodnienia. Każdy, kto usłyszy na infolinii, że w jego miejscowości nie ma już terminów, może zostawić swój PESEL i numer telefonu. Gdy pojawią się wolne terminy,  konsultant zadzwoni do tej osoby - oznajmił.

Drugą nową funkcjonalnością systemu są zgłoszenia dla seniorów przez formularz: gov.pl/szczepimysie.

- Trzecia możliwość zarejestrowania się bez terminu to wysłanie SMS o treści „szczepimy się” pod numer: 664 908 556. Po wysłaniu takiego SMS w odpowiedzi zostanie przesłana prośba o podanie numeru PESEL i kodu pocztowego. W momencie, gdy pojawi się wolny termin szczepienia, konsultant zadzwoni do zainteresowanego - wyjaśnił.

Lista aktualności