Rośnie liczba zaszczepionych osób przeciw COVID-19

- Pan Minister Michał Dworczyk ogłosił, że mamy 114 tys. osób zaszczepionych w Polsce. To jest dobra, budująca liczba. Rozpoczęliśmy na dobre Narodowy Program Szczepień w Polsce - powiedział Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia, Poseł PiS Czesław Hoc podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Poseł Anita Czerwińska podkreśliła, że istotną kwestią jest przekaz informacji.

- Bardzo ważne jest to, aby informacje były rzetelne i prawdziwe. Niestety, zdarza się tak, że niektórzy podają fake newsy, dezinformują społeczeństwo w tej bardzo ważnej i istotnej kwestii - stwierdziła.

- Jednym z bardzo bolesnych fake newsów, który dzisiaj jest w przestrzeni publicznej, to kwestia zniszczenia dawek szczepionki na COVID-19. Pan Minister Michał Dworczyk poinformował w trakcie trwania komisji, że 52 dawki szczepionki uległo zniszczeniu. Było ono na skutek tylko i wyłącznie mechanicznych uszkodzeń - podkreśliła Wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia, Poseł PiS Anna Kwiecień

Dodała, że "jesteśmy przygotowani do szczepień, a w prawie w każdej gminie mamy punkt medyczny i personel, który to szczepienie przeprowadzi”.

Przewodniczący Komisji Zdrowia, Poseł Tomasz Latos podkreślił, że patrząc na tło pozostałych krajów europejskich, jesteśmy na trzecim miejscu jeżeli chodzi o szczepienia. 

- Wszystko idzie w jak najlepszym kierunku - powiedział.
Lista aktualności