Rodzina wielopokoleniowa to polska specjalność

- Rodzina wielopokoleniowa to polska specjalność. Model tej rodziny, mimo że zmieniają się warunki, jest trwały. Najważniejszym wyzwaniem obecnie jest sytuacja demograficzna - powiedziała Wicepremier Beata Szydło podczas uroczystości podpisania umów o dofinansowanie w ramach programu Senior+.

Dodała, że Rząd PiS wprowadza programy wspierające rodziny, programy, które mają pomóc młodym rodzinom w podejmowaniu decyzji, aby mieć dzieci.

- Gratuluję samorządom, które włączają się w program Senior Plus, służący wsparciu aktywności starszych osób - podkreśliła.

Oznajmiła, że rodzina to nie tylko dzieci i ludzie młodzi, „ale rodzina to bardzo ważne miejsce dla seniorów”.

- Seniorzy to są ludzie aktywni. I właśnie w tych miejscach ta aktywność będzie w doskonały sposób realizowana - stwierdziła.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że w tym roku powstanie 214 nowych placówek dla osób starszych, a 224 już istniejących otrzyma dofinansowanie.

- Ministerstwo ogłosiło dodatkowy nabór do programu i oferty można składać do 20 marca. Do rozdysponowania jest jeszcze 25 mln zł - oznajmiła.

Lista aktualności