Relacje Polski oraz Wielkiej Brytanii idą w bardzo dobrym kierunku

- Dziękuję wszystkim członkom rządu brytyjskiego, z którymi rozmawialiśmy na wiele tematów. Nasze intensywne relacje gospodarcze idą w bardzo dobrym kierunku - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji po polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych.

Zaznaczył, że dużo czasu poświęcono bezpieczeństwu i tematom obronności.

- Podkreślamy znaczenie cementowania więzi transatlantyckich i współpracy w ramach NATO. Jesteśmy zainteresowani tematem Bałkanów Zachodnich. Za pół roku w Polsce będziemy rozmawiać na temat integracji tego rejonu - oznajmił.

Poinformował, że relacje gospodarcze i handlowe Polski oraz Wielkiej Brytanii są intensywne i idą w bardzo dobrym kierunku.

- Liczymy na bardzo bliską współpracę w zakresie nowoczesnych technologii, wymiany pomiędzy naszymi uniwersytetami.

Jak powiedział, podczas konsultacji omawiana została także przyszłość po Brexicie.

- Umowa, która została wypracowana jest najlepszym z możliwych rozwiązań. W oparciu o nią możemy wypracować współpracę handlową, kwestie spraw zagranicznych i bezpieczeństwa. Jej wejście w życie będzie dobre dla obu stron. Doceniam pracę Premier T. May. Zawsze staraliśmy się wspierać pragmatyczne rozwiązania w kwestii wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - podkreślił.

Dodał, że Wielka Brytania wychodzi z UE, ale nie z Europy.

- Chcemy budować jak najwięcej wspólnych przedsięwzięć. Cieszę się, że Polacy, którzy są na Wyspach Brytyjskich mogą czuć się tu bezpiecznie. Bardzo nam na tym zależało - oznajmił.

Lista aktualności