Przeprowadzamy reformy obiecane w kampanii wyborczej

- Kampanię „Sprawiedliwe sądy” adresujemy do wszystkich Polaków, którzy często są poszkodowani w swoich drobnych sprawach przez system sprawiedliwości, którzy przekonani są o tym, że system ten wymaga gruntownej reformy - powiedział Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że Polska Fundacja Narodowa działa zgodnie z prawem i Rząd nie widzi powodu do wszczynania w tej sprawie histerii medialnej.

- Fundacja jest od tego, aby podjąć jedną z najważniejszych spraw narodowych, jaką jest obecnie reforma sądownictwa - stwierdził.

Minister w KPRM Paweł Szefernaker podkreślił, że Rząd oraz Premier Beata Szydło są bezpardonowo atakowani przez totalną opozycję, która rozpowszechnia kłamstwa o kampanii PFM.

- Wiele kłamliwych informacji było powtarzanych opinii publicznej, mimo, że nie było żadnego potwierdzenia w dokumentach. Opublikowany dziś materiał w ramach kampanii PFM pokazuje dramat, z jakim na co dzień stykają się Polacy, dramat w kontakcie z wymiarem sprawiedliwości - powiedział.

Rzecznik PiS Beata Mazurek przypominała słowa Wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej Macieja Świrskiego, który sprostował informację, jakoby kampania billboardowa na temat reformy wymiaru sprawiedliwości miała kosztować 19 mln zł.

Lista aktualności