Program inwestycyjny Rządowy Fundusz Polski Ład będzie rozwijany i kontynuowany

- Dzisiaj złożyłem wniosek do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o zmiany w składzie Rady Ministrów. Zaproponowałem zmiany na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie Ministra Grzegorza Pud zastąpi Pan Minister Henryk Kowalczyk. Poprosiłem również, aby Pan Minister przyjął funkcję Wicepremiera - mówił Premier Mateusz Morawiecki w KPRM.

Poinformował, że W Ministerstwie Klimatu i Środowiska nastąpi zmiana Pana Michała Kurtyke zastąpi Pani Minister Anna Moskwa, a w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w rolę Ministra wejdzie Pan Piotr Nowak oraz zostanie utworzone Ministerstwo Sportu, gdzie Ministrem zostanie Kamil Bortniczuk.

- Zagospodarowanie funduszy w kontekście KPO jest bardzo ważne. Poprosiłem pana ministra Grzegorza Pudę, żeby przeszedł na stanowisko ministra konstytucyjnego funduszy i polityki regionalnej - mówił.

Podkreślił, że dziś odbywały się rozmowy z prezydentami miast średniej wielkości, które w dużym stopniu po zmianie administracyjnej '88-'89 traciły swoje funkcje społeczno-gospodarcze, a jest to niezwykle ważna część Polski, która wymaga odpowiedniego podejścia.

- Naszym wspólnym marzeniem jest to, żeby aspiracje i plany Polaków, którzy urodzili się w mniejszych miastach i średniej wielkości mogły być tam realizowane, żeby nie trzeba było szukać miejsca za granicą, albo przeprowadzać się do większych miast - stwierdził.

Przekazał, że program inwestycyjny Rządowy Fundusz Polski Ład będzie rozwijany i kontynuowany, a samorządy przedstawiły wnioski na kilkadziesiąt mld zł, dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć pulę z 20 na blisko 24 mld zł.

- Naprawione finanse publiczne dają długoterminową perspektywę inwestowania - w tereny pod inwestycje, w różnego rodzaju elementy infrastruktury, które przyciągną inwestorów i pomogą tworzyć nowe miejsca pracy - przekonywał.

Lista aktualności