Prezes PiS J. Kaczyński oraz Śp. Prezydent L. Kaczyński laureatami Nagrody 25-lecia Gazety Polskiej

- Rola Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego była niedoceniona. (…) Trzeba pamiętać, że cały ten łańcuch dobrych wydarzeń, który doprowadził do dobrej zmiany, nie mógłby się zacząć, gdyby nie On - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wraz ze Śp. Prezydentem Lechem Kaczyńskim zostali laureatami Nagrody 25-lecia Gazety Polskiej.

Dodał, że często krytykowane rządy w latach 2005-2007, pokazały, że przy pomocy władzy można coś uczynić dla społeczeństwa.

- Bez jego zaangażowania w wolne związki zawodowe, później w ruch sierpniowy, organizowanie „Solidarności”, gdyby nie to, że w końcu został pierwszym zastępcą przewodniczącego związku, nie byłoby właściwej zmiany w tygodniku „Solidarność”, nie powstałoby Porozumienie Centrum, nie byłoby pierwszej próby, zasadniczej zmiany kursu w Polsce, czyli rządu Jana Olszewskiego, którego trzeba tutaj wspomnieć. Warto walczyć, warto być odważnym. Lech Kaczyński prowadził politykę odważną i pokazał, że jest to możliwe. Dzisiaj wciąż idziemy tą drogą - oznajmił.

Podkreślił także, że tak jak polskiej godności bronił Rząd Beaty Szydło i sama Pani Premier, tak broni jej obecnie, w szczególnie trudnej sytuacji, Rząd Mateusza Morawieckiego.

- To jest obrona godności, prawa do obrony tej godności, ale także naszych elementarnych interesów, naszej szansy na lepszą przyszłość Polski. Nie zejdziemy z tej drogi - podsumował Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lista aktualności