Premier w woj. śląskim i małopolskim

Premier Mateusz Morawiecki przebywał we wtorek z wizytą w woj. śląskim i małopolskim.

W Gliwicach odwiedził firmę Marco. Podczas wystąpienia podkreślił, że podstawą wartości przedsiębiorstwa i polskiej gospodarki są ludzie, a celem rządu jest poprawa warunków funkcjonowania przedsiębiorstw oraz równych zasad konkurowania na jednolitym rynku europejskim.

Następnie udał się do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach na uroczystość podpisania umowy na utworzenie Panteonu Górnośląskiego. W ciągu 3 lat, dzięki m.in. rządowemu wsparciu w wysokości 40 mln zł, w podziemiach katowickiej Katedry powstanie miejsce pamięci zasłużonych dla Górnego Śląska: artystów, naukowców, polityków i żołnierzy.

Odwiedził także Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, gdzie odbyła się uroczystość otwarcia rozbudowanej części szkoły. Szkoła zyskała dodatkowo ponad 800 m2 powierzchni użytkowej. Dobudowano m.in. 5 sal przedszkolnych, 6 sal lekcyjnych, szatnie, oraz pokój nauczycielski.

Na zakończenie Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z seniorami z Żabna, by wspólnie świętować planowane otwarcie Klubu Seniora, którego podopieczni będą mogli aktywnie brać udział w zajęciach o charakterze edukacyjnym, aktywizującym społecznie oraz sportowo-rekreacyjnym.

Lista aktualności