Premier przekazała wyrazy współczucia dla Rodzin ofiar katastrofy w Świebodzicach

- Chcemy złożyć wyrazy współczucia i kondolencje wszystkim Rodzinom ofiar. Mamy nadzieję, że osoby poszkodowane, które w tej chwili są pod opieką medyczną, wkrótce będą zdrowe i wrócą do swoich Rodzin - powiedziała Premier Beata Szydło podczas wizyty w Świebodzicach.

Dodała, że osierocone wskutek katastrofy dzieci, otrzymają renty specjalne.

- Sprawdzamy również sytuację materialną pozostałych osób. Jeśli będzie taka konieczność, udzielona zostanie im pomoc finansowa - oznajmiła.

Zapowiedziała, że przygotowane będą także środki na wsparcie miasta. Po zakończeniu akcji, Wojewoda ma przekazać informacje, czego potrzebują poszczególne rodziny.

Premier podziękowała wszystkim służbom, które, jak podkreśliła, od rana ciężko pracują w Świebodzicach, a także Burmistrzowi miasta i Wojewodzie dolnośląskiemu, którzy koordynują akcję.

- Jest tutaj cała rzesza ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i zdrowie, żeby uratować tych, którzy ucierpieli w tej strasznej katastrofie - podkreśliła.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak poinformował, że akcja ratunkowa będzie trwała całą noc, aż do uprzątnięcia miejsca po katastrofie budowlanej.

Lista aktualności