Premier Mateusz Morawiecki na Szczycie Grupy Przyjaciół Spójności

W Portugalii odbył się Szczyt Grupy Przyjaciół Spójności. Jego celem było wypracowanie wspólnego stanowiska Grupy Przyjaciół Spójności wobec kształtu przyszłego unijnego budżetu. Na spotkanie przybyli przedstawiciele 17 państw Unii Europejskiej, m.in. Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch.

- Grupa będzie broniła w sposób solidarny polityki spójności, która jest fundamentem Unii Europejskiej - powiedział po szczycie Premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że mocnym fundamentem jest budowa dróg, kolei i wspólna polityka rolna, która doprowadzi do tego, że dopłaty do hektara dla rolników polskich i innych będą na poziomie rolników niemieckich, francuskich.

- Do tego oczywiście dążymy. W wielu dyskusjach, które tutaj miały miejsce, podkreślaliśmy, jak ważna jest jedność i ja się bardzo cieszę, że tę jedność udało się tutaj nie tylko utrzymać - oznajmił.

Przypomniał o deklaracji, którą podpisało 17 państw, nie tylko państw Europy Wschodniej - tutaj są Włochy, Hiszpania, Portugalia i wiele innych krajów.

Lista aktualności