Premier B. Szydło: Przystępujemy do odbudowy zniszczeń

- Przed nami drugi etap prac. Będziemy koncentrować się na odbudowie tego, co zostało zniszczone przez nawałnice. Do końca sierpnia będą szacowane szkody nawałnic we wszystkich gospodarstwach - powiedziała Premier Beata Szydło w Gostyniu.

Dodała, że najpoważniejsze skutki zostały już usunięte, teraz czas na odbudowę zniszczeń.

- To zasługa dobrej współpracy samorządowców, strażaków i policji, którzy pracowali tam, gdzie ludzie potrzebowali pomocy - podkreśliła.

Przypomniała, że zwiększone zostały środki finansowe na odbudowę zniszczeń, na remonty domów i gospodarstw.

- Państwo działa, pomaga i przystępuje do odbudowy tego, co zostało uszkodzone przez nawałnice. Na konta gmin, które zgłosiły wnioski o pomoc finansową, zostały już przekazane pieniądze. Naszym priorytetem jest, aby ci, których domy zostały zniszczone, mogli w nich szybko znów zamieszkać - poinformowała.

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk zaznaczył, że wszystkie drogi są już uporządkowane po nawałnicach, wykonywane naprawy nie mają już wpływu na ciągłość transportu kolejowego.

- Nadzór budowlany pracuje intensywnie. Przeprowadziliśmy kontrolę 5130 budynków, w tym także mieszkalnych, ale przed nami kolejne prace i szacowanie strat. To niezbędne do wypłacenia środków finansowych dla osób poszkodowanych - powiedział Minister Adamczyk.

Lista aktualności