Prawo i Sprawiedliwość chce zwiększać dochody Polaków

- To, co zapowiadamy to nic innego jak kolejne punkty mające prowadzić do tego, żeby Polska była pod każdym względem silniejsza, a Polacy żyli lepiej niż do tej pory – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński w „Sygnałach dnia” Radiowej Jedynki.

Dodał, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce zwiększać dochody Polaków.

- W tym czteroleciu i kolejnych, jeżeli będziemy rządzili, będziemy kładli największy nacisk na to, żeby dochody społeczeństwa: pracujących, ale także tych, którzy korzystają z innych źródeł, zwiększały się - oznajmił.

W jego ocenie, żeby to się działo, polska gospodarka musi się unowocześniać.

- Mamy do czynienia ze związkiem przyczynowo-skutkowym. Jeżeli dochody się zwiększają, jeśli zwiększają się płace, to istnieje nacisk w kierunku unowocześniania się gospodarki. Jeżeli gospodarka się unowocześnia, zwiększa się produktywność - także pracowników i wtedy są podstawy ekonomiczne do tego, by płace rosły - wyjaśnił.

Wyraził nadzieję, że zapowiadane zmiany w gospodarce przyczynią się do powrotu do Polski tych, którzy z niej emigrowali.

- Uważamy, że polityka polskiego modelu państwa dobrobytu doprowadzi do tego, że znacząca część tych, którzy emigrowali, do Polski wróci. To będzie ten zasób, którego potrzebujemy, jeżeli chodzi o pracę i kwestie demograficzne, bo Polska mogłaby być liczniejsza, jeśli chodzi o ilość mieszkańców. My bardzo dużo w tym kierunku robimy - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Lista aktualności