Polsko-izraelskie konsultacje międzyrządowe

- Polska jest zdeterminowana, by walczyć z wszelkimi przejawami antysemityzmu - powiedziała Premier Beata Szydło w Izraelu, gdzie bierze udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych.  

Po zakończeniu polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych Premier Szydło poinformowała, że rozmowy z Premierem Izraela Benjaminem Netanjahu dotyczyły historii i przyszłości, wykorzystania nowoczesnych technologii, rozwoju, wymiany młodzieży oraz spraw socjalnych.

- To, co łączy dzisiaj Polskę i Izrael, to nasza historia, wspólne losy, które zostały tak brutalnie przerwane przez nazistowskich najeźdźców - mówiła.

Beata Szydło podkreśliła, że należy mówić o historii, pokazywać wspólną przeszłość i budować na niej przyszłość. Jak zaznaczyła, obowiązkiem Polski i Izraela jest upominanie się o prawdę historyczną

Szefowa rządu zaznaczyła, że Polska jest zdeterminowana, by walczyć z wszelkimi przejawami antysemityzmu.

- Jest zrozumienie i pełna wola współpracy, mówienia jasno, kto był najeźdźcą, kto był katem, a kto był ofiarą. Ofiarą był naród polski i naród żydowski. Ci, co zbudowali niemieckie hitlerowskie obozy zagłady w Polsce, chcieli zniszczyć zarówno Polaków, jak i Żydów - powiedziała.

Premier Beata Szydło również oddała dziś hołd ofiarom Holokaustu i wzięła udział w ceremonii pamięci w  instytucie Yad Vashem. 

- Każdy z nas powinien pamiętać o tym, co się stało, strzec pokoju i szacunku dla drugiego człowieka. (...) Instytut Yad Vashem przyznaje medale dla ludzi, którzy narażali w czasie wojny życie, by ratować Żydów - powiedziała Premier Szydło.

Lista aktualności