Polski Ład to dobry program dla Polski

- Chcemy przedstawić dziś stan realizacji programów, projektów, zadań w ramach Polskiego Ładu. Wielkie programy, które przedstawiamy Polakom, muszą mieć pewien fundament. Taką niewidoczną podstawą jest uzdrowienie systemu budżetu państwa - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w KPRM.

Zaznaczył, że dziś mamy najniższe bezrobocie w historii III RP, jeden z najniższych poziomów bezrobocia w całej UE.

- Zdecydowaliśmy się na jedną z największych w historii Polski obniżkę podatków. To pozostawienie w portfelach Polaków 16,5 mld zł - powiedział.

Oznajmił, że młodym ludziom, którzy będą chcieli kupić mieszkanie, a nie stać ich dzisiaj na wkład własny zostanie zapewniona gwarancja wkładu własnego ze strony Skarbu Państwa.

- Przedstawimy na początku października w szczegółach program wsparcia dla rolników. To, do czego już się zobowiązaliśmy, czyli uwolnienie  rolniczego handlu detalicznego czy zmniejszenie opodatkowania w rolniczym handlu detalicznym już się dzieje - poinformował.

Zwrócił uwagę, że wdrażany jest program wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, bo dla wielu dzieci i młodych ludzi czas epidemii był przytłaczający psychicznie i dziś jest to jest bardzo potrzebne.

- Chcemy też, żeby nasza młodzież i dzieci szybko wykształciły się w tych zawodach o wysokim potencjale, które są potrzebne w dzisiejszym dynamicznym, naładowanym technologiami, świecie i stąd Małe Centra Nauki - stwierdził.

Podkreślał, że w ramach Polskiego Ładu tworzonych jest ponad 500 tys. nowych miejsc pracy, a dzięki temu wynagrodzenia będą rosły.

- Polski Ład to jest dobry program dla Polski, dla dzieci, dla młodych, dla osób w sile wieku, dla naszych seniorów, naszych mam, ojców, babć i dziadków. Mam nadzieję, że sprawi, że każdy Polak będzie chciał zostać w naszym kraju - dodał.

Lista aktualności