Polska i Włochy są integralną częścią UE

- Nasze spotkanie z Wicepremierem Włoch, szefem MSW Matteo Salvinim jest kontynuacją rozmów z ubiegłorocznego spotkania G6 w Lyonie. W tym roku świętować będziemy setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Rozmawialiśmy na tematy, które bezpośrednio dotykają resortów, na których czele stoimy - poinformował Minister MSWiA Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej.

Dodał, że poruszone zostały m.in. kwestie dotyczące współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i zwalczania przestępczości zorganizowanej.

- Mówiliśmy także o sprawach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Omawialiśmy sytuację w krajach Afryki i Bliskiego Wschodu - zdaniem Polski, najskuteczniejsza pomoc, to pomoc na miejscu - przypomniał.

Zaznaczył, że Polska i Włochy zgadzają się, iż należy wzmocnić zewnętrzne granice UE.

- Jesteśmy integralną częścią Unii. Chcemy mieć wpływ na to, jak będzie ona wyglądać. Chcemy także dbać o bezpieczeństwo całej Wspólnoty i jej obywateli - oznajmił.

Podkreślił, że współpraca Polski i Włoch będzie kontynuowana.

- Uzyskaliśmy pełne porozumienie co do konieczności dbania o szeroko rozumiane bezpieczeństwo w wymiarze zewnętrznym i wewnętrznym - podsumował.

Lista aktualności