Polakom żyje się lepiej i o to nam chodzi

- Wszystkie nasze plany i przedsięwzięcia były prowadzone z sukcesem przez Rząd Premier Beaty Szydło. Bardzo jej za to dziękuję - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wspólnej konferencji prasowej z Premier Beatą Szydło podsumowującej dwa lata rządów.

Zaznaczył, że PiS jest w stanie prowadzić politykę, która służy wielkiej części polskich rodzin, dotąd niekorzystających z rozwoju gospodarczego w Polsce.

- Polakom żyje się lepiej i o to nam chodzi - podkreślił.

Wśród sukcesów Rządu wskazał m.in. program Rodzina 500+, podnoszenie płac, spadek bezrobocia oraz program Mieszkanie+.

- Chcemy, by Polacy mogli zdobywać to dobro, które jest potrzebne każdemu, czyli mieszkanie - dużo łatwiej, czyli dużo taniej niż dotychczas - oznajmił.

Premier Beata Szydło przypomniała, że podczas kampanii spotykała się z Polakami i wsłuchiwała się w ich problemy, a program, który powstał, zrodził się właśnie z tych rozmów.

- Przywrócenie Polakom godności, to był jeden z naszych celów. Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo to główne filary, na których oparliśmy nasze rządy - zaznaczyła.

Poinformowała, że program Rodzina 500+ został zrealizowany perfekcyjnie, a pieniądze na niego są i będą zabezpieczane.

- Także program Leki75+ rozwija się bardzo dobrze. Wielkim wyzwaniem była reforma edukacji, która budziła wiele emocji, ale powiodła się z sukcesem. Dziś polskie rodziny mogą być bezpieczne, nawet jeśli mają gorszą sytuację materialną. Nikt nie odbierze im dzieci. Polska policja gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, a dzięki determinacji polskiego rządu jest to, że myślenie o polityce imigracyjnej w Europie jest inne. Poprzedni rząd zamykał polskie stocznie, my je odbudowujemy - wyliczała.

Przypomniała, że państwo polskie było okradane przez lata, ale dzięki mądrej polityce Wicepremiera Mateusza Morawieckiego, możemy powiedzieć, że dochody są realizowane wzorowo.

- Przed nami kolejne 2 lata, podczas których musimy dokończyć realizację naszych obietnic. Dziękujemy Polkom i Polakom za to, że w nas uwierzyliście, za to, że jesteście z nami - powiedziała.


Lista aktualności