Opozycja próbuje insynuować, że chcemy doprowadzić do Polexitu - to kłamstwo

- Dziękuję Premierowi Viktorowi Orbanowi za zorganizowanie ważnego spotkania z Prezydentem Egiptu. To niezwykle ważny krok dla stabilizacji całej UE. Polsce i V4 zależy na tym, żeby na Bliskim Wschodzie był spokój, warunki do rozwoju gospodarczego i społecznego, które zapobiegną migracjom i terroryzmowi - powiedział Premier Mateusz Morawiecki w Budapeszcie.

Zapewniał, że Grupa Wyszehradzka będzie nakłaniać kraje z zachodniej części UE do pogłębiania współpracy gospodarczej z Egiptem.

- Wejście Polski i krajów Środkowej Europy do UE wzbogaciło unię i nasze kraje - było to w obopólnym interesie. Dziś po tych kilkunastu latach jesteśmy bardzo ważną lokomotywą wzrostu dla UE - podkreślał.

Zaznaczył, że migracje zewnętrzne napierające na południowe i wschodnie granice UE to wielki problem współczesnych czasów, a V4 docenia w tym rolę Egiptu.

- Opozycja próbuje insynuować nam, że chcemy doprowadzić do wyjścia Polski z Unii. To nie tylko fake news, to kłamstwo wywoływane po to, żeby osłabić UE - podkreślił.

Zwrócił uwagę, że Bruksela powinna skoncentrować się na bezpieczeństwie, zapobieganiu terroryzmowi, współpracy gospodarczej z innymi państwami, tak jak to robi Grupa Wyszehradzka pod przewodnictwem Węgier.

Lista aktualności