Ogłaszamy bardzo dobry program dla polskiego sportu

- Możemy dziś ogłosić bardzo dobry program dla polskiego sportu. Sport dzieci i młodzieży jest priorytetem. Młodzi powinni mieć perspektywy rozwoju i szeroką paletę możliwości. Musimy stworzyć spójny system. Chcemy, żeby tegoroczne środki przeznaczane na sport były wydawane w sposób rozwojowy - powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej dotyczącej planów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W konferencji udział wziął również Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który poinformował o przywróceniu Szkolnych Klubów Sportowych.

- Wrócimy do sprawdzonej koncepcji Szkolnych Klubów Sportowych. Staną się one fundamentem spójnej koncepcji szkoleniowej - stwierdził.

Minister oświadczył też, że wzrośnie liczba stypendystów sportowych.

- Rozpoczynamy dyskusję, by od stycznia 2017 roku wypłacać stypendia sportowcom bezpośrednio z Ministerstwa, wzrośnie też liczba stypendystów - mówił.

Witold Bańka zwrócił uwagę na sprawne działanie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Po raz pierwszy w historii MSiT, środki na przygotowanie zawodników do Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich zostały wypłacone tak szybko - zauważył Minister. 

Fot. KPRM

Lista aktualności