Obrona polskich interesów to misja naszej delegacji do PE

- Programy społeczne to nie jest rozdawnictwo, to działanie na rzecz rozwoju Polski oraz sprawiedliwości - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego w Krakowie.

Przypomniał, że dzisiaj ruszyła wypłata środków z programu Emerytura+, którego celem jest wsparcie seniorów.

- Chcemy zmieniać system tak, aby zbliżać się do poziomu europejskiego. Chcemy, aby Polacy mogli być pod każdym względem równi innym narodom Europy - oznajmił.

Podkreślił, że aby zrealizować program Prawa i Sprawiedliwości, trzeba było umieć naprawić finanse publiczne.

- Nasi konkurenci nie potrafili tego zrobić. Oni mówili, że to policjant jest winny, a nie złodziej. M.in. przez takie podejście, finanse państwa były w kłopocie - stwierdził.

Zaapelował, by 26 maja zagłosować w wyborach do europarlamentu, a w następnej kolejności w wyborach parlamentarnych.

- To bardzo ważne. Musimy powstrzymać falę, która już zagraża Europie. Nasi oponenci zabiorą to, co my daliśmy Polakom, bo nie będą potrafili opanować finansów publicznych. Udowodnili to, gdy rządzili. Oni chcą, żeby było tak, jak wcześniej - powiedział.

Wicepremier Beata Szydło zaznaczyła, że Rząd PiS kojarzy się z pomocą i wsparciem dla polskiej rodziny, bo właśnie wokół niej koncentruje swoją politykę.

- Zrealizowaliśmy już bardzo dużo programów społecznych i będziemy wprowadzać kolejne, bo ze wzrostu gospodarczego mają prawo korzystać wszyscy Polacy - oznajmiła.

Europoseł PiS Ryszard Legutko podkreślił, iż UE potrzebuje zmian, a żeby te zmiany się dokonały, należy iść do wyborów.

Lista aktualności