Naszym zadaniem na ostatnie dni kampanii jest pełna mobilizacja

- Jeżeli chcemy, aby nasza godność była broniona, aby nie była stosowana pedagogika wstydu - musimy wygrać te wybory. Jesteśmy tolerancyjni jako partia, jako społeczeństwo, tolerancja jest częścią naszej tradycji, ale tolerancja nie oznacza afirmacji – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Rzeszowie.

Dodał, że „stawką tych wyborów jest także wolność, która zaczyna być w Europie kwestionowana”.

- My będziemy tej wolności bronić - oznajmił.

Podkreślił, że chodzi także o polski rozwój, kontynuację polityki, która określana jest rozsądną i skuteczną. Zaznaczył, że w ramach polityki rozwoju Prawo i Sprawiedliwość będzie dążyć do wyrównywania szans w społeczeństwie i regionach.

- Chcemy i będziemy uprawiać racjonalną politykę gospodarczą. Wyższa cena pracy powoduje to, co jest istotą rozwoju. Mamy wtedy postęp w sferze organizacyjnej przedsiębiorstw i w sferze technologicznej. Nie zgadzamy się na to, aby Polska była półkolonialnym krajem taniej siły roboczej - kontynuował.

Zaapelował, by 13 października pójść na wybory.

- Naszym zadaniem na ostatnie dni kampanii jest pełna mobilizacja. Każdy z nas musi rozmawiać i przekonywać innych. Możemy kontynuować nasze 4-lecie, które zmieniło kształt polskiej polityki i polskiego społeczeństwa, doprowadziło do tego, że mamy dialog pomiędzy społeczeństwem a państwem - powiedział.


Lista aktualności