Naszym celem jest utrzymanie miejsc pracy

- To jest nasz cel celów - utrzymanie miejsc pracy. Będziemy robić wszystko, żeby Polacy mogli wrócić do normalnego życia finansowego - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Nawet 670 tys. polskich firm skorzysta z nowego programu „Tarczy Finansowej” skierowanego do przedsiębiorstw, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Do mikrofirm, MŚP i dużych przedsiębiorstw trafi prawie 100 mld złotych - z czego nawet 60 mld zł to środki bezzwrotne.

- Wystarczy spełnić 2 proste warunki: utrzymujesz działalność i nie zwalniasz pracowników. Będzie oświadczenie, a nie segregator zaświadczeń. Wszystko będzie się działo online - tłumaczył.

Jak dodał, środki natychmiast muszą znaleźć się na kontach przedsiębiorców, żeby mogli wypłacać pensje.

- Ratujemy tak 2 do 4 milionów miejsc pracy. Bezrobocie to zmora III RP. Także dzisiaj może sięgnąć bardzo wysokich pułapów. Chcę zrobić wszystko, żeby zmniejszyć wzrost bezrobocia. To największa tragedia dla ludzi, którzy nie mogą troszczyć się o rodziny we właściwy sposób - oznajmił.

Podkreślił, że silna gospodarka jest warunkiem dobrego funkcjonowania służby zdrowia i społeczeństwa, aby móc jak najszybciej wrócić do normalności, potrzebujemy solidarnego działania.

Lista aktualności