Nasz wzrost gospodarczy należy do najszybszych w Europie

- Polski przemysł, produkcja przemysłowa rośnie, chociaż w innych krajach UE jest różnie. Wzrost gospodarczy należy do najszybszych w Europie. Mam pełne przekonanie, że są to dobre wiadomości dla polskich pracowników, dla polskiej gospodarki i po prostu dla Polski - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym Ferrum S.A. w Katowicach.

Dodał, że ten zakład upadłby, gdyby nie interwencja Polskiego Funduszu Rozwoju i Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

- To bardzo dobry przykład tego, w jaki sposób odbywa się tutaj, w woj. śląskim i na Górnym Śląsku, transformacja gospodarcza – stwierdził.

Podkreślił, że jeszcze niedawno katowicka huta, przedsiębiorstwo o 145-letniej tradycji, po doświadczeniach niewłaściwej prywatyzacji była praktycznie skazana na bankructwo.

- Dzisiaj obroty rosną z dwustu kilkudziesięciu do 350 mln zł, zatrudnienie jest coraz bardziej bezpieczne, wykwalifikowani pracownicy mają pracę – oznajmił.

Wyraził nadzieję, że wraz ze wzrostem produktywności i konkurencyjności rosnąć będą także wynagrodzenia załogi huty, liczącej ok. 300 osób.

-  Życzę, by wynagrodzenia jak najszybciej dochodziły do poziomu tych w konkurencyjnych zakładach w Europie zachodniej - dodał.

Lista aktualności