Najważniejsze dla Polski jest wsparcie i inwestycja w polskie rodziny

- To nie jest koszt, tylko inwestycja, która jest potrzebna polskiemu państwu. (...) "Rodzina 500 +" to program, który daje olbrzymie szanse i ogromy impuls polskiej gospodarce - powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej z udziałem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej oraz Ministra Finansów Pawła Szałamachy „Dzięki 500 plus”.

Szefowa Rządu podkreśliła, że wsparcie rodzin jest najważniejsze.

- Najważniejsze dla Polski jest wsparcie i inwestycja w polskie rodziny. To jest nasza przyszłość. (…) Będziemy realizować kolejne programy, które będą miały na celu pomoc rodzinom - oznajmiła.

Minister Elżbieta Rafalska podsumowała program Rodzina 500 plus.

- Wydano ponad 2,5 mln decyzji o przyznaniu świadczenia w ramach programu 500 plus, pieniądze otrzymuje ponad 3 mln dzieci, a wypłacono ponad 4,1 mld zł.

Minister Anna Streżyńska mówiła o wnioskach składanych drogą elektorniczną.

- Łącznie około 600 tys. wniosków złożonych zostało drogą elektroniczną, z tego znaczna większość - 580 tys. - przekazano przez kanały bankowe, 15 tys. przez ePUAP i niespełna 10 tys. przez ZUS. (…) Znając kłopoty i stan serwisów rządowych, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć sposób na bardziej niezawodny kanał elektroniczny, stąd zaprosiliśmy do współpracy banki, które zapewniły przejście przez swoje systemy prawie 600 tys. wniosków - poinformowała Minister Streżyńska.

Lista aktualności