Musimy wspierać polską jakość i polskie produkty

- W 2018 r. polska gospodarka pokazała swoją siłę. Mamy stabilność makroekonomiczną, rosnącą wydajność, poprawę infrastruktury i kapitał ludzki, czyli pracowników, którzy coraz wydajniej pracują. To właśnie im zawdzięczamy to, że polska gospodarka tak dobrze się rozwija, a perspektywy wzrostu gospodarczego wciąż są bardzo obiecujące - powiedział Premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził zakład produkcyjny Inter Europol w Małopolu.

Dodał, że firma Inter Europol to kolejny dowód na to, że eksport może być lokomotywą wzrostu gospodarczego.

- Bardzo się cieszę, że tacy przedsiębiorcy budują polską gospodarkę. Ten "piąty bieg", który wrzuciliśmy daje nam dobry wynik w Europie. GUS pokazał dane PKB Polski za zeszły rok, tj. 5,1 % - poinformował.

Zaznaczył, że z zakładu Inter Europol, jak i z setek polskich przedsiębiorstw, wychodzi żywność charakteryzująca się najwyższymi standardami jakości.

- Warto to podkreślić, bo musimy wspierać polską jakość, polską żywność, polskie produkty eksportowe. Polska gospodarka będzie wtedy silna i jeszcze silniejsza, gdy cała Europa, cały świat będzie próbował polskich produktów rolnych, używał polskich maszyn. Dzięki temu rozwija się polska gospodarka - stwierdził.

Podkreślił, że głównym celem Rządu Prawa i Sprawiedliwości jest to, aby Polacy z biegiem lat zarabiali na poziomie europejskim.

Lista aktualności