Musimy przestrzegać wszelkich zasad, które zostały wprowadzone

- Musimy przestrzegać wszelkich zasad, które zostały wprowadzone. Chciałbym, aby to nie strach przed karą był elementem, który skłania do noszenia maseczki, a była nim odpowiedzialność - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na miejscu budowy szpitala tymczasowego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Poinformował, że placówka pomieści 500 łóżek, z czego niemal wszystkie będą miały dostęp do instalacji tlenowej, a 100 łóżek będzie podłączonych do respiratorów. W skali całej Polski w ciągu miesiąca utworzonych zostanie 6 tysięcy łóżek na oddziałach zakaźnych i na tych, które będą leczyć Covid-19.

- Skala naszego przedsięwzięcia niech będzie zobrazowana tutaj na przykładzie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. W ciągu miesiąca zwiększamy razy dwa liczbę łóżek, tworząc je w szpitalach tymczasowych, tworząc je w różnych miejscach - mówił.

Szef Rządu podziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia.

- Dajecie nam lekcję szlachetności. Jesteśmy Wam wdzięczni - oznajmił.

Wyraził przekonanie, że "wspólnie uda się wygrać tę walkę, ale tym szybciej ją wygramy, im bardziej będziemy trzymać się dyscypliny, wszystkich zaleceń sanitarnych”.

Dodał, że od ścisłego przestrzegania zasad - noszenia masek, utrzymywania dystansu, wietrzenia pomieszczeń - zależy, czy będzie można już za trzy-cztery tygodnie mówić o łagodzeniu restrykcji.

Lista aktualności