Można mówić o postępie w relacjach polsko-niemieckich

- Podczas spotkania z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel kontynuowaliśmy rozmowy, które rozpoczęliśmy w lipcu. Poruszyliśmy między innymi kwestie dotyczące Brexitu oraz przyszłości Unii Europejskiej. Można mówić o pewnym postępie w relacjach polsko-niemieckich - ocenił Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie przeprowadzonym dla TVP Info, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Prezes PiS poinformował, że Polska o znaczących sprawach w kwestii Unii Europejskiej będzie miała jasne stanowisko.

- Europa się zmienia, to co kiedyś było niemożliwe, dziś wydaje się do zrobienia (…) Ale do tego potrzebna jest współpraca państw. Nie może być Europy dwóch prędkości. To pomysł, który może nieść za sobą rozbicie Unii, a Unia powinna być jedna. Potrzebne są zmiany, ale muszą to być zmiany na lepsze - powiedział.

W sprawie ustawy o metropolii warszawskiej, Prezes Jarosław Kaczyński stwierdził, że powstała ona z chęci przystosowania się do regulacji europejskich oraz ułatwienia życia mieszkańców. Zaznaczył jednak, że praca nad nią wciąż będzie kontynuowana, a ostateczne decyzje w kwestii samorządu podejmie Trybunał Konstytucyjny.

- W samorządach mamy do czynienia z patologiami. W wielu miejscach w Polsce panuje opresja wytwarzana przez kliki samorządowe. Czas zbudować autostradę ku oczyszczeniu - podsumował Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lista aktualności