Możemy potwierdzić informacje o dostępności szczepionki

- Wszyscy czekaliśmy na informację o szczepionce. Te dobre wieści dotarły. Dziś potwierdzamy informacje o jej dostępności - powiedział Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer Polska, które poświęcone było współpracy w przygotowaniu zakupu i dystrybucji szczepionek na COVID-19.

Podkreślił, że model ich dystrybucji opiera się o skrupulatne wyliczenia, które zostały przedyskutowane, żeby jak najszybciej móc "wejść w proces szczepień".

- Szczepienia będą rozpoczęte od grup wysokiego ryzyka, seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych - poinformował.

Jednocześnie podkreślił, że wciąż należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, w tym stosować dystans, dezynfekcję, maseczki, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

- Nadal prowadzimy trudną walkę z COVID-19. Musimy jak najszybciej ograniczyć straty dla gospodarki w poszczególnych branżach i do tego również będzie służył proces szczepienia - żeby jak najszybciej jak najszersza grupa obywateli była odporna - oznjamił.

Lista aktualności