„Mosty dla Regionów” to program dedykowany samorządom

- Program „Mosty dla Regionów” zakłada budowę połączeń komunikacyjnych w samorządach i to właśnie im jest dedykowany. Samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 proc. kosztów inwestycji - poinformował Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

Poinformował, że 16 sierpnia ruszy nabór wniosków, ale już teraz zainteresowanie samorządów programem jest bardzo duże.

- Nabór jest otwarty dla wszystkich chętnych samorządów i potrwa do 29 marca przyszłego roku. To nasz cel, by połączyć wiele miejsc w naszym kraju, gdzie dotąd rzeki stanowiły barierę - oznajmił.

Dodał, że projekty realizowane będą w dwóch etapach.

- Pierwszy z nich to przygotowanie dokumentacji. W drugim etapie będziemy podpisywali umowy na realizację inwestycji - powiedział.

Wyraził nadzieję, że dzięki mostom zostanie uwypuklony potencjał społeczno-gospodarczy poszczególnych regionów, miasteczek, poprawi się jakość komunikacji między biznesem oraz jakość życia mieszkańców.

Program „Mosty dla Regionów” potrwa do 2025 roku. Na jego realizację Rząd chce przeznaczyć ok. 2,3 mld zł. W ramach programu rekomendowana jest budowa 21 mostów, w tym m. in. pięciu na Wiśle oraz Warcie i czterech na Odrze.

Lista aktualności