Minister W.Bańka przedstawicielem Europy w Komitecie Wykonawczym WADA

- Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, od początku swojej pracy w Rządzie wypowiedział zdecydowaną walkę dopingowi w polskim sporcie, co zostało docenione. Reprezentowanie Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej to wielki sukces osobisty Ministra, ale także i Polski - powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Minister Bańka dodał, że Polska dołączyła do awangardy państw zwalczających doping w sporcie.

- Jest to ogromne wyróżnienie, ale też potężna odpowiedzialność i wyzwanie dla mnie jako szefa Resortu Sportu i Turystyki. Będziemy mówić w imieniu Europy i wyznaczać kierunki polityki antydopingowej na całym świecie prezentując stanowisko wszystkich 47 państw członkowskich Rady Europy - oznajmił.

Zapowiedział, że chce, aby Światowa Agencja Antydopingowa miała mocną rolę w walce z dopingiem.

- Zależy nam na tym, aby WADA była silną organizacją, wzmocnioną finansowo i budżetowo, prowadzącą jeszcze skuteczniej walkę o czysty sport, pozbawiony dopingu i korupcji - poinformował.

Podkreślił, że jego nominacja na przedstawiciela Europy w Komitecie Wykonawczym WADA jest osiągnięciem całego Rządu.

- To wielka nobilitacja dla całego Resortu, całego Rządu. Dziękuję Premier Beacie Szydło oraz całej naszej drużynie za wsparcie - powiedział Minister Witold Bańka.

Lista aktualności