Mamy dobrą, patriotyczną reprezentację do Europarlamentu

- W Unii Europejskiej, jeśli się chce i potrafi, można wiele dobrego zrobić dla Polski. Potrzebna jest nam dobra, patriotyczna reprezentacja, która w Parlamencie Europejskim będzie zabiegać o polskie interesy - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Wielunia.

Dodał, że „jeśli chcemy szybko się rozwijać, musimy liczyć na to, że UE będzie rozwijać się równie szybko”.

- Trzeba mieć odwagę walczyć z nierównością w UE i po to m.in. potrzebujemy silnej reprezentacji. Musimy walczyć o wartości, o polską rodzinę. Chrześcijaństwo i społeczeństwa oparte o chrześcijaństwo przeżywały różne fazy, ale zawsze walczyły o godność człowieka i jego wolną wolę - oznajmił.

Podkreślił, że w PE trzeba zabiegać o to, aby znosić przeszkody blokujące rozwój.

- Polscy rolnicy uzyskują sukcesy, ale nie są równo traktowani w Unii Europejskiej. Trzeba walczyć o równe dopłaty, o zabezpieczenie granic Unii, o równość, która jest zawarta w traktatach, a niestety często w praktyce pomijana - stwierdził.

Przypomniał, że wybory do PE mają ogromne znaczenie i należy podchodzić do nich z pełnym zaangażowaniem.

- Zapewniam, że gdy będziemy kontynuować nasze rządy, jesteśmy w stanie osiągnąć europejski poziom życia. Jest to w naszym wspólnym interesie, w interesie Polski - spuentował.


Lista aktualności