Łodzi potrzebna jest pozytywna zmiana

- Samorządy to dziś często miejsca starych układów. Chcemy je przełamać, pokazać, że za pomocą fundamentalnych wartości, jakimi są uczciwość, przejrzystość, czy transparentność, można zbudować samorząd, który będzie w stanie dużo bardziej efektywnie realizować swoje zadania - powiedział Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki podczas wspólnego briefingu z kandydatem na Prezydenta Łodzi Posłem PiS Waldemarem Budą.

Dodał, że do tego potrzebny jest młody, dynamiczny zarządca.

- Poseł Waldemar Buda należy do jednych z najbardziej pracowitych i najlepiej wykształconych posłów. Choć jest młody, ma duże doświadczenie i energię. Dlatego w pełni popieram jego kandydaturę w wyborach na prezydenta Łodzi - oznajmił.

Kandydaci na Prezydentów Łodzi i Warszawy zadeklarowali, że jeśli wygrają wybory, podejmą współpracę, „gdyż istnieje wiele tematów, by łączyć siły i budować duopolis Warszawy i Łodzi”.

- Jeśli uda połączyć połączyć się synergię tych dwóch miast, to okaże się, że mogą one być takim motorem napędowym dla naszego państwa - stwierdzili.

Podkreślili, że szeroka koalicja PO, Nowoczesnej, SLD, PSL i KOD, która ma podczas jesiennych wyborów samorządowych poprzeć kandydaturę obecnej prezydent tego miasta Hanny Zdanowskiej, to chęć utrzymanie starego układu w Łodzi. Dlatego właśnie - jak mówili - potrzebna jest pozytywna zmiana w mieście.

Lista aktualności