Kongres 590 w Jasionce

- Odnosimy sukcesy dzięki polskim przedsiębiorcom i dzięki działaniom państwa polskiego, które promuje polski przemysł i polski eksport - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa.

Dodał, że sprawność instytucji państwowych, systemu podatkowego oraz wspieranie polskiego kapitału to podstawy polityki gospodarczej Prawa i Sprawiedliwości.

- Polski model państwa dobrobytu pozwala na wyższe wynagrodzenia, szybszy wzrost płacy minimalnej, ulgi dla mniejszych przedsiębiorców, a także niższe podatki - tłumaczył.

Podkreślił, że budowanie polskiego kapitału jest bardzo ważne. Zadeklarował także wsparcie dla polskich przedsiębiorców.

- Pokazujemy, że można odnosić sukcesy, prowadząc rozbudowaną politykę społeczną. Silna gospodarka odpowiada na aspiracje zdolnych i ambitnych ludzi. Ma również zapewniać wsparcie dla osób, które go potrzebują - oznajmił.

Wyraził nadzieję, że cały system gospodarczy będzie tak skonstruowany od strony regulacyjnej, finansowej i społecznej, aby dobrze służył nie tylko nam, ale przede wszystkim przyszłym pokoleniom.

Lista aktualności