Konferencja prasowa Posłów PiS Jacka Sasina i Łukasza Schreibera

- Apeluję do lidera PO Grzegorza Schetyny, by odpowiedział, czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy rządzone przez polityków PO kosztem Polaków; podnosząc podatki lub wprowadzając nowe, na przykład podatek katastralny, czy będzie chciała te pieniądze zabrać z innych obszarów - ze służby zdrowia, obronności, polityki społecznej - mówił Poseł PiS Jacek Sasin podczas konferencji prasowej.

Przypomniał, że od 1 sierpnia weszła w życie ustawa o tzw. "zerowym PIT" dla osób do 26. roku życia, a od 1 października wejdzie w życie kolejna obniżka podatków, czyli obniżenie PIT dla wszystkich pracujących z 18 do 17 proc.

- Prosimy, aby nie opowiadać nam bajek o tym, że PO skutecznie zadba o budżet. Wiemy, jak to wyglądało za ich rządów. Skuteczne działania rządów PiS udowodniły, że potrafimy dobrze zarządzać budżetem państwa i zwalczać mafie VAT-owskie – stwierdził.

Poseł Łukasz Schreiber dodał, że dzisiejsza konferencja to także apel, o prawdziwą dyskusję, a nie uprawiane przez PO awanturnictwo.


Lista aktualności