Konferencja prasowa #NaukaZdalna

- Prosimy, aby uczniowie wykorzystali ten czas na powtarzanie materiału, w końcu niedługo odbędzie się egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny - przypomniał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Jak dodał, nie jest to możliwe w sposób tradycyjny w szkołach i klasopracowniach. W związku z tym zachęcił nauczycieli, by skorzystali z możliwości technologicznych do nauczania zdalnego.

- Część nauczycieli już te możliwości wykorzystywała, jednak jest to niewielka grupa. Wspólnie z ministerstwem cyfryzacji, chcemy pokazać nauczycielom, jakie są możliwości pracy zdalnej. W przeciągu kilku godzin prześlemy informacje o metodach pracy i narzędziach informatycznych, które te prace umożliwiają - oznajmił.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski wspomniał o działaniach, jakie zostały podjęte w celu wsparcia szkolnictwa.

- Pragniemy przekazać nauczycielom jak najwięcej informacji o dostępnych zasobach edukacyjnych. Będziemy to robić systematycznie od jutra na stronie gov.pl, gdzie nauczyciele znajdą pierwszą propozycję materiałów, które mogą zostać przez nich wykorzystane. Będziemy ten zasób rozwijać, jak i narzędzia do pracy w przypadku, gdy uczniowie mają do dyspozycji jedynie smartfony - poinformował.

Lista aktualności