Konferencja Polityki Insight "Ryzyka i Trendy"

- Kiedy myślimy o tym, co zaproponować społeczeństwu, musimy wziąć pod uwagę trend, który narodził się z kolejnej rewolucji technologicznej, przemysłowej, cyfrowej, informatycznej. Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją taką, że ryzyka, które się zakumulowały wokół nas, wyznaczają różne trendy - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji Polityki Insight „Ryzyka i Trendy” w Warszawie.

Dodał, że żyjemy w czasie, w którym ryzyka wyznaczają kierunki zmian w przyszłości.

- Na przykład ryzyko ataków hakerskich wyznacza trend bardzo głębokiego wniknięcia w tematykę cyberbezpieczeństwa - zarówno na poziomie narodowym, jak i ponadnarodowym. Ale w naszym przypadku przynajmniej musimy zacząć od poziomu narodowego. Bo cyberbezpieczeństwo rzeczywiście z punktu widzenia i cywilnego, i wojskowego jest kluczowym tematem - oznajmił.

Podkreślił, że tworzenie kierunków konkurencyjności jest bardzo ważne dla rozwoju.

- W czasie globalnych korporacji, musimy podjąć działania dla dobra mniejszych firm. Naszą receptą na dwa płuca Europy, wschodnie i zachodnie, jest więcej wolnego runku w jednolitym rynku europejskim - stwierdził.

Odniósł się do dyskusji, jaką wywołała nowelizacja ustawy o IPN.

- Musimy dbać o to, aby trudna prawda historyczna, odpowiedzialność za nią, była odpowiednio przypisana, a to, co jest do wyjaśnienia, powinno zostać wyjaśnione. Do naszej racji stanu należy to, aby walczyć o prawdę - powiedział.

Lista aktualności