Kolejne wsparcie dla gmin popegeerowskich

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie wspiera te grupy mieszkańców Polski, tych Polaków, którzy przez wiele lat byli wykluczeni - mówił Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker podczas konferencji w KPRM.

Zwrócił uwagę, że rok temu Premier Mateusz Morawiecki przedstawił program inwestycji na tych terenach.

- Pierwszy nabór programu dla terenów popegeerowskich już za nami - 340 mln zł trafiło do gmin na najbardziej potrzebne inwestycje - zaznaczył.

Przypomniał, że kolejny nabór w ramach inwestycji na terenach popegeerowskich zapowiedział Pan Premier w Bobolicach, a ruszy on w najbliższych tygodniach - będzie to wsparcie na poziomie 1 mld zł.

- Pandemia pogłębiła wiele nierówności społecznych. Jednym z takich problemów była nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Dlatego jeszcze w tym roku rząd przekaże gminom na tych terenach środki na nowy sprzęt komputerowy, który trafi do dzieci z rodzin byłych pracowników PGR.

Pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński podkreślał, że Polska to nie tylko Warszawa, wielkie metropolie, ale są to też inne tereny, a wsparcie dla rodzin z terenów popegeerowskich jest niezwykle istotne.

- Wsparcie rodzin, które nie mogły sobie pozwolić na sprzęt komputerowy dla dzieci jest bardzo istotne. Na każdy zestaw przeznaczymy do 3,5 tys. zł. - dodał.

Lista aktualności