Jutro audyt rządów PO - PSL

- Audyt dotyczący m.in. funkcjonowania ministerstw za poprzedniego rządu będzie przedstawiony w środę. (...) W zależności od tego, jakie będą padały w nim stwierdzenia, będzie można ocenić jak funkcjonował rząd PO-PSL, w których obszarach ewentualnie nadużył swoich uprawnień - powiedziała Rzecznik KP PiS Beata Mazurek podczas briefingu prasowego z Posłem PiS Dominikiem Tarczyńskim w Sejmie.

Rzecznik odniosła się do planowanych zmian w kodeksie wyborczym oraz zarzutów, które w związku z tym się pojawiają.

- Nie pracujemy nad projektem zmian w kodeksie wyborczym polegającej na utracie mandatu przez tych, którzy zmienią barwy polityczne. Pracujemy nad zmianą polegającą na wprowadzeniu przezroczystych urn i kamer w lokalach wyborczych - stwierdziła.

Beata Mazurek mówiła o dialogu, który podejmuje rząd w kwestii Trybunał Konstytucyjnego.

- Nasza propozycja została złożona do parlamentu. Jest to nowelizacja o Trybunale Konstytucyjnym. Trudno nie dostrzec tego dialogu, który próbujemy z opozycją od dłuższego czasu nawiązać i prowadzić tak, aby spór polityczny wokół Trybunału Konstytucyjnego rozwiązać - oświadczyła.

Poseł Dominik Tarczyński odniósł się do odrzucania kompromisu przez opozycję.

- Opozycji chodzi wyłącznie o władzę, nie o kompromis, dlatego odrzuca możliwość dialogu. (…) W każdej sytuacji szuka powodu, by skrytykować rząd - powiedział Poseł Tarczyński.

Lista aktualności