Jesteśmy najbardziej prospołecznym Rządem

- Pani Minister Elżbieta Rafalska robi bardzo wiele dla spraw społecznych, dla osób niepełnosprawnych. Proszę zauważyć, nie tylko przedtem, w kontekście bardzo szerokiego programu Dostępność+, który wdrażamy od ponad pół roku, ale również w ostatnim miesiącu. Wyrównanie renty socjalnej, dodatek rehabilitacyjny w takiej formie, że kwota, o której mówiły panie w Sejmie jest nawet przekroczona - podkreślił Premier Mateusz Morawiecki na antenie Radia RMF FM.

Dodał, że opozycja nie powinna pouczać Rządu PiS, który jest najbardziej prospołecznym rządem, ws. protestu w Sejmie.

- Ludzie, którzy niszczyli PGR-y w latach 90., zakłady pracy, gdzie mieliśmy do czynienia z bezrobociem na poziomie 25 proc., nie zrobili nic lub prawie nic w kwestiach społecznych, naprawdę nie powinni pouczać - oznajmił.

Podkreślił, że jest wdzięczny służbom za głęboka przebudowę, za patriotyczną postawę i ogromną skuteczność.

Zaznaczył, że „Rząd PiS będzie bardzo twardo walczyć o fundusze strukturalne w Unii Europejskiej, o fundusze na Wspólną Politykę Rolną”.

- Polska organizuje i koordynuje działania związane z polityką spójności, czyli polityką związaną z funduszami unijnymi. Na pewno będziemy twardo stawiać nasze interesy i ich bronić - stwierdził.

Poinformował, że będzie dążył do tego, aby stadiony były miejscami bezpiecznymi, nie tylko dla kibiców, ale i rodziców z dziećmi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Premierem Mateuszem Morawieckim.

Lista aktualności