Inauguracja II edycji Rządowego Programu "Klub"

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zauważa potrzeby małych i średnich klubów sportowych, a Rządowy Program „Klub” to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk. Wiemy, że to właśnie tam zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków, którzy wyrastają na przyszłych mistrzów - powiedziała Premier Beata Szydło, która wraz z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką zainaugurowali drugą edycję Programu „Klub”.

Dodała, że dzięki tej inicjatywie wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Przypomniała, że w 2016 roku na Program „Klub” Rząd przeznaczył 24 mln zł, a w tym roku planuje się wydać 30 mln zł.

- Sport pokazuje, że z drużyną można wiele osiągnąć. Trenującej młodzieży życzę dobrych wyników i wielkiej satysfakcji. Spełniajcie swoje marzenia - powiedziała Premier Beata Szydło.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka zaznaczył, że w ramach Rządowego Programu „Klub” na dofinansowanie może liczyć prawie trzy tysiące klubów w Polsce.

- Małe i średnie kluby sportowe potrzebują naszego wsparcia. Obecność Pani Premier na dzisiejszym wydarzeniu pokazuje, jak ważne jest propagowanie sportu wśród młodzieży - stwierdził Minister Witold Bańka.

Lista aktualności