Fundusze na politykę rolną nie mogą ucierpieć

- Chcemy w Unii Europejskiej więcej wspólnego rynku, a mniej protekcjonizmu, zwiększenia procedur demokratycznych i zmniejszenia nierówności - powiedział Premier Mateusz Morawiecki przed Nieformalnym Szczytem Szefów Państw i Rządów Unii Europejskiej.

Dodał, że „będzie on świetną okazją do przedyskutowania strategii dla UE na najbliższe lata".

- W kwestii przyszłego budżetu UE Polska staje na stanowisku jednoznacznym, że fundusze strukturalne, w tym na politykę rolną, nie mogą ucierpieć w przyszłej perspektywie - oznajmił.

Podkreślił, że „Polska potrafi integrować państwa UE wokół naszych interesów w negocjacjach budżetowych, klimatycznych, w sprawie konkurencyjności”.

- Spotkaliśmy się w Warszawie w gronie 13 państw i podpisaliśmy obszerną deklarację warszawską, która będzie broniła naszych interesów na polu negocjacji budżetowych, klimatycznych - przypomniał.

Zaznaczył, że Polska jest sygnatariuszem listu 17 państw UE, które „zabiegają o to, żeby wspólny rynek był rozwijany, żeby konkurencyjność na wspólnym rynku mogła rosnąć, a nie była ograniczana poprzez protekcjonistyczne działania niektórych państw, tak jak ostatnio widzimy w obszarze dyrektywy o pracownikach delegowanych czy pakietu mobilności, który uderza w nasz sektor transportowy, w nasz sektor budowlany”.

Lista aktualności