Expose Premiera M. Morawieckiego

- Nasz program to wola budowy Rzeczypospolitej dumnej siłą swojej gospodarki, bezpiecznych finansowo rodzin, budzącej podziw u innej i radosnej, bo sprawiedliwe dzielącej owoce rozwoju. Chcę obiecać, że nasz Rząd będzie ambitny w zmienianiu Polski na lepsze - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas swojego expose.

Przypomniał, że Rząd i Premier mają służyć Polsce i Polakom.

- Rzeczypospolita jest dobrem wspólnym całego narodu. Będziemy kontynuowali programy społeczne i będziemy je wzmacniali - oznajmił.

Podkreślił, że świat powinien lepiej poznać nasz wkład w walce o wolność i sprawiedliwość, historię sprzeciwu wobec zła.

- Nie ma dla mnie ważniejszej sprawy, niż odbudowanie tego, co straciliśmy w wyniku zaborów, wojen. Teraz mamy unikalną szansę, której nie możemy zmarnować. Chcemy dokonać wielkiej modernizacji Polski. Wierzę, że nasza narodowa tradycja jest atutem w tych działaniach - stwierdził.

Zaznaczył, że gwarancją rozwoju są młode pokolenia, będące kołem zamachowym rozwoju i innowacyjności. Dodał, że pierwszym, arcyważnym zadaniem Rządu jest służba zdrowia.

- Doprowadzimy do skokowego wzrostu wydatków na służbę zdrowia, do poziomu 6% PKB. Jest to możliwe dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego i wykorzystaniu instytucji państwowych, żeby rzeczywiście służyły państwu - powiedział.

Przypomniał, że Polska jest wspólnym dobrem, niezależnie od barw partyjnych.

- Nasz program to wola budowy dumnej, budzącej podziw i uznanie Rzeczypospolitej. Czas odrzucić podziały. Wszyscy marzymy o Polsce bezpiecznej i silnej. Chciałbym to marzenie wspólnie z Państwem zrealizować - oznajmił.


Lista aktualności