Dzisiaj widzimy efekty konsekwentnej polityki Rządu PiS

- Pan Frasyniuk był kiedyś liderem Solidarności, osobą, która coś znaczyła. Dzisiaj, po tylu latach, jestem zażenowana tym, jak się zachowuje, jego językiem pełnym nienawiści i agresji - powiedziała Minister w KPRM Elżbieta Witek w programie "Gość Poranka" na antenie TVP Info.

Dodała, że przyłączanie się do ludzi, którzy oficjalnie i głośno mówią, że będą łamali prawo i działają niezgodnie z obowiązującym prawem, nie może być akceptowane.

- To, co wydarzyło się podczas ostatniej miesięcznicy jest czymś skandalicznym i niedopuszczalnym w demokratycznym państwie - zaznaczyła.

Pytana o relacje z opozycją, przypomniała, że od czasu kampanii wyborczej Platforma Obywatelska nie potrafiła przedstawić swojego programu i tego, co proponuje Polakom.

- Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, która program miała, i która konsekwentnie ten program realizuje do dnia dzisiejszego. Polski Rząd odnosi sukcesy i ustami Premier Beaty Szydło głośno, otwarcie, na forum europejskim mówi o sprawach, które są ważne nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy - oznajmiła.

Poinformowała, że w kuluarach słychać słowa podziękowania dla Pani Premier, że ma ona odwagę powiedzieć to, czego inni boją się jeszcze powiedzieć głośno.

- Dzisiaj widzimy, jakie są efekty tej konsekwentnej polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości. Pani Premier Beata Szydło jest politykiem, z którym liczą się politycy europejscy i pozaeuropejscy. Polska jest traktowana nareszcie jako państwo, które nie jest klientem, ale jest równorzędnym partnerem we wszystkich sprawach, które dla Europy są ważne. Pani Premier wielokrotnie podkreślała, że chce jedności Unii Europejskiej, ale Unii opartej na równych prawach i zasadach, nie na Europie kilku prędkości - powiedziała Minister w KPRM Elżbieta Witek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Minister Elżbietą Witek.

Lista aktualności