Cześć i Chwała Bohaterom!

- Winni jesteśmy Im nie tylko pamięć, ale kontynuację Ich dzieła, które zmierzały ku temu, by Polska była wolna, niepodległa, demokratyczna, ale także silna, bezpieczna i dostatnia. Wystarczy poczytać Ich wspomnienia, grypsy, listy do najbliższych - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Podkreślił, że Żołnierze Wyklęci reprezentowali dobro, walczyli po dobrej stronie, a ich komunistyczni oprawcy reprezentowali imperium zła.

- Dzisiaj, walcząc nie tylko o Ich pamięć, ale także o Ich lekcję, o spuściznę, którą kierują do nas, nie moglibyśmy spojrzeć naszym potomnym w oczy, gdybyśmy nie zabiegali o pamięć - stwierdził. 

Stwierdził, że wspólnota narodowa jest więzią między pokoleniami, które odeszły. Tymi, które żyją dzisiaj i tymi, które nadejdą po nas.

- Wyklęci, walcząc w najtrudniejszych warunkach, jakie można sobie wyobrazić, nie tylko wspaniale zapisali się na kartach historii Polski, ale swoją wiernością Rzeczypospolitej Polskiej, swojemu sumieniu, dają nam wspaniałą lekcję, jak powinniśmy dbać o przyszłość Polski. Cześć Ich pamięci! Cześć i Chwała Bohaterom! - oznajmił. 

Premier Mateusz Morawiecki złożył również kwiaty pod Panteonem – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych na Powązkach oraz przy wyremontowanych kwaterach wojennych żołnierzy Wojska Polskiego 1939 r. i Armii Krajowej.

Lista aktualności