Bezpieczeństwo mieszkańców nie ma barw partyjnych

- Proces wspierania państwowej i ochotniczych straży pożarnych oraz policji będzie kontynuowany. Środki na program modernizacji służb mundurowych w pierwszej kolejności trafią do jednostek takich, jak w Łobzie, aby wyrównywać dysproporcje - zapewnił Minister MSWiA Joachim Brudziński podczas narady podsumowującej działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Dodał, że „dla Rządu PiS nie ma znaczenia spod jakich komitetów wyborczych, czy z jakich partii politycznych wywodzą się lokalni samorządowcy”.

- Bezpieczeństwo mieszkańców nie ma barw partyjnych. Jako minister deklaruję przedstawicielom samorządów chęć i wolę do współpracy - oznajmił.

Podkreślił, że bezpieczeństwo obywateli, za które odpowiadają funkcjonariusze, ma taki sam walor jak bezpieczeństwo socjalne.

- Chciałbym serdecznie podziękować funkcjonariuszom PSP z Łobzy za to, że byli w drużynie strażaków, która pomogła w Szwecji gasić pożary lasów. Ta solidarna akcja przyniosła wiele dobrego jeżeli chodzi o wizerunek Polskich strażaków i Polski w Europie - stwierdził.

Lista aktualności