Anna Maria Anders Przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Sekretarzem Stanu w KPRM

- Powołałam Annę Marię Anders na Przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Dialogu Międzynarodowego w randze Sekretarza Stanu - ogłosiła Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Będzie doskonałym ambasadorem sprawy polskiej, naszej historii i pamięci, na arenie międzynarodowej - dodała.

Obecna także na konferencji Minister Anna Maria Anders jako sprawy priorytetowe wymieniła m. in. Polski cmentarz na Monte Cassino. - Jest to dla mnie miejsce specjalne. W dalszym ciągu jest zagrożenie, że będzie tam browar, czy hostel. Absolutnie nie mogę do tego dopuścić, to będzie moje pierwsze zadanie. Chcę żeby miejsce, które jest dla mnie i dla nas święte, zostało święte - poinformowała Anders. - Dla mnie temat żołnierzy, dbanie o pamięć ojca, byłych żołnierzy Sił Zbrojnych na Zachodzie, jest bardzo, bardzo ważne - dodała.

- Dla nas jest ogromnym zaszczytem, że Pani zgodziła się pełnić tę funkcję, że dołącza Pani do prac biało-czerwonej drużyny Prawa i Sprawiedliwości - oznajmiła premier Beata Szydło. - Stać obok córki Generała Andersa to dla mnie ogromne wyróżnienie - podsumowała szefowa rządu.

Fot. KPRM

Lista aktualności